Progesteron Kreminin Faydaları ve Kullanım Şartları

Progesteron kremi kullanan her kadın bu biyolojik özdeş hormon kremi hakkındaki bilgilere sahip olmalıdır. Progesteron kremi hakkında ne kadar çok şey bilerseniz,progesteron seviyelerinizio kadar doğru bir şekilde dengelersiniz.

Progesteron Kreminin Faydaları

Pek çok kadın doğal progesterona sahip ürünleri hormon replasman tedavisinin bir parçası olarak tipik olarak öngörülen sentetik progestinlere tercih eder. Bu amaca yönelik olarak progesteron kremleri geliştirilmiştir. Doğal kremler reçetesiz kullanılabilir.

Kremi kullanmanız halinde, doktorunuzla istişare etmeniz önemlidir. Bu şekilde uygun doz bulunmuş olunur.

Bazı vakalarda, progesteron kullanmaya başlayanlar başlangıçta semptomlarında artış yaşarlar. Bu genellikle vücutlarında östrojen, östrojen görünümleri veya toksik xenoestrojenler seviyesi yüksek olduğunda ortaya çıkar. Belirtilerinizdeki bir artıştan kaçınmanın anahtarı, başlangıçta yeterli miktarda progesteronu kullanmak, kesmemektir. Bu hem kadınlar hem erkekler için geçerlidir. Bu nedenle, sıcak yastıkları veya gece terlemesi gibi herhangi bir belirti göründüğünde, yüksek dozda progesteron kremasına özen gösterin. Belirtiler bu şekilde birkaç gün içinde, genellikle bir haftadan kısa bir süre içinde geçmektedir.

Kremin Kullanım Şartları

Progesteron krem kullandığınızda, genellikle her kullanımda farklı cilt sitelerine uygulamanız önemlidir. Bu yaklaşım, yalnızca bir siteye uygulandığında oluşabilecek küçük bir cilt tahrişi riskini en aza indirgemek için önerilir.

Progesteron, oral yolla alındığında zayıf şekilde emilir, karaciğer ve bağırsak tarafından parçalanır ve vücutta biyolojik olarak kullanılmak yerine atılır. Progesteronun% 95\’i ağızdan tabletler veya damlalar olarak alınır. Progesteron transdermal olarak emilir (deriden geçer) ve cilt üzerinde bir krem olarak kullanılması prospektüs almak için en etkili yöntemdir.

Uygulama Alanları

Eğer kremi doğru şekilde uygulamıyorsanız, etkili olmayabilir. Uygulama için en iyi alanlar, kılcal damarların yoğun olduğu ve cildin yüzeyine yakın olduğu yerlerdir. Bu nedenle uygulanacak uygun alanlar;

  • Yüz
  • Boyun
  • Göğüs üstü
  • Göğüsler
  • İç kollar
  • Eller ve ayaklaradır.

Vücudun en yağlı bölgelerine kullanmaktan kaçının, zira bu emilimini engelleyebilir. Yağ, progesteronu saklayacak, kan dolaşımına geçmesine, dolaşmasına ve vücut tarafından kullanılmasına izin vermeyecektir. Ayrıca, doygunluğu önlemek için kremi iyice yedirmeye öen gösterin.

Kullanım Sıklığı ve Dozun Ayarlanması

Progesteron krem doğal bir ürün olduğundan “hızlı düzeltme” beklenmemelidir. Progesteron kremini uyguladıktan 13 saat sonra cildinize progesteron seviyesi düşmeye başlar, bu nedenle günde en az iki kez uygulanmalıdır.

Düşük bir seviyeden (kadınlar için günde 200 mg’dan az, erkekler için günde 20 mg’dan az) başlamak belirtilerinizi daha da kötüleştirebilir, bu nedenle başta daha yüksek bir doz kullanmaya çalışın, sonra size uygun bir seviyeye yavaş yavaş indirin. Yüksek seviyede östrojen baskınlığı veya vücutlarında toksik xenoestrojen birikimi olan insanlar progesteronun daha yüksek bir dozda takviye edilmesine ihtiyaç duyarlar.

Dozu azaltmak Belirtileriniz kaybolduğunda veya düzeldiğinde, yavaş yavaş kullandığınız krem miktarını azaltmaya başlayabilirsiniz. Bunu yavaş yavaş yapmak çok önemlidir. Çok hızlı bir şekilde kesecek olursanız, belirtileriniz geri gelecektir. Bu gerçekleşirse, tekrar dengeli olana kadar krema miktarını arttırmanız yeterlidir.

Doğru Doz İçin Denemeler Yapın

Doğru dozu bulmak birkaç hafta sürebilir, günde en az 15 mg azaltın ancak her dozu bir kaç gün deneyin ki doğru doz olup olmadığına emin olabilin.

D vitamininin de yeterli olduğundan emin olun. D vitamini seviyenizi test edin. Sonuçunuz en az 30-49 ng / ml veya 75-124 nmol / L. olmalıdır. Bundan daha düşük bir D vitamini seviyesi, vücudunuzun kendi progesteronunu yavaşlatması veya önlemesi nedeniyle kremi daha az etkili hale getirir. D vitamini seviyesinin iyi olması, genellikle düşük progesteron semptomlarının tedavisinde anahtarlardan biridir.

Kışın D vitamini daha düşük olduğundan başarı şansı da yaz aylarına göre daha düşük olmaktadır. bunu da aklınızdan çıkartmayınız.

Stresten Kaçının

Stres, vücudunuzdaki progesteronun keskin bir şekilde düşmesine neden olur, bu nedenle belirtiler geri gelir. Tamamlama yapmaya başladığınızda, meditasyon yapmak, çevrenizdeki insanlara ve çevrenizdeki olumsuz tepkileri gidermek ve stresli durumlardan kaçınmak iyi bir fikirdir.