Yumurtalık hormonları

Östrojen hormonu seviyelerinin arttırılması için doğal besin kaynaklarından yararlanmak mümkündür. Bu besin kaynaklarının düzenli şekilde tüketilmesi gerekir.

Beta Hcg hormonu değerlerinin ne düzeyde olduğu gebeliğin var olup olmadığı ile alakalı bir durumdur. Bu durumun gözlemlenmesi için kan ve idrar testlerinim düzenli yapılması gerekir.

Gebelik olduğu durumlarda ve her kadında beta Hcg hormonu seviyesinde yükselmesi hemen gözlemlenmeyebilir. Bunun için zaman geçmesine gerek vardır.

Beta Hcg hormonu bir kadında gebeliğin var olup olmadığını belirlemek adına kullanıldığı gibi uzman ve konusunda tecrübeli kişilerin yardımı ile zayıflama konusunda da etkilidir.

Relaksin, yumurtalık ve plasenta tarafından kadın üreme sisteminde ve gebelik sırasında önemli etkileri olan bir hormondur. Doğum için hazırlık olarak, pelvisteki bağları rahatlatır ve serviksi yumuşatır ve genişler.

AMH, yumurta gelişimini destekleyen yumurtalık foliküllerinde granülosa hücreler tarafından salgılanan bir hormondur. Yumurtalık rezervi düştükçe, AMH seviyeleri de azalmakta, menopozdan sonra saptanamamaktadır.

Kadınların yumurta miktarını ve yumurta yaşı ile doğrudan ilgisi olduğu düşünüldüğünden, bu bölgeler ile ilgili sorunlarda yaygın olarak Anti Müllerian hormonu kullanılmaya başlamıştır. Yumurtalıklardan doğrudan salgılanan bir glikoproteindir.

Progesteron hormonunu hem doktor tavsiyesi ile verilen ilaçlar ile hem de doğal yollardan arttırmak mümkündür. Doğada bulunan bazı yiyecekler içerdikleri bazı mineral ve vitaminler ile progesteron üretimine etki etmektedirler.

Tüp Bebek Tedavisinde E2 Hormon Değeri ve normal hormon değerinin kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği bilinir. Ayrıca bu hormonun azlığı ya da çokluğu bir takım rahatsızlıklara da neden olabilir.

E2 hormonu yani estradiol hormonunu bir östrojen hormonudur. Yani, kadınlarda bulunan mühim bir hormon türüdür. Kan ya da idrar yollarında bulunur ve kadınlık hormonu olan östrojen hormonlarının miktarını belirleyen bir etken olarak da bilinir.

Kadınlarda menopoz dönemleri sonrasında ve menopoz dönemi sırasında vücutlarında gittikçe artan olan bir östradiol hormonudur. Estradiol menopoz dönemine girmeden önce kadınların vücutlarında güçlü ve hakimiyet kurmakta olan bir hormon türüdür.

Hamileliğin tüm dönemlerinde hamilelik öncesine göre hassaslaşan kadınların bu dönemde olması gereken progesteron değerleri hakkında detaylar

Progesteron hormonu kadın vücudunda erkeklere oranla daha fazla salgılanan ve adet kanaları ve gebelik oluşumunda önemli etkiye sahip olan bir cinsiyet hormonudur.