Hipotalamus

GnRH Hormonu Gonadotropin salgılatıcı hormon görevi görmektedir. Hormonlar vücudumuzun sağlıklı bir şekilde gelişmesini, üremesini ve metabolik olaylarını gerçekleştirmesi gibi işlevlerde salgılanarak yardımcı olurlar. GnRH hormonu hakkında merak ettiklerinize cevap mı arıyorsunuz?

Dopamin, dopamin salgıladığı için ruhsal değişim, hafıza kaybı, odaklanma, vb. ve aktiviteye şiddetli bağımlılığa neden olan sınırlamanın ötesine geçen eğlence ödüllendirme sisteminden sorumlu bir nörotransmitterdir.

Dopamin hormonu destekleyen ve yükselmesini sağlayan amino asit “tirozin” ismi verilen asit türüdür. bundan dolayı da bunu içeren besinleri tüketmek dopaminin değerlerini ve salgısını arttıracak

Dopamin eksikliği, bir çok hastalığı beraberinde getirmekle beraber, eksiklik nedenlerinin oluşturduğu psikolojik rahatsızlıklar ile de dikkat edilmesi gereken bir hastalıktır.

Antidiüretik hormon, böbreklerinizin vücudundaki su miktarını yönetmesine yardımcı olan bir hormon olmakla beraber, hipotalamus olarak adlandırılan beynin bölgesinde bulunur.