Testosteron hormonu

Halk arasında erkeklik hormonu olarak da bilinin testosteron hakkında bilinmesi gereken noktalar ve testosteron eksikliğinin tedavisi amacıyla doğal yollarla arttırma teknikleri

Erkeklik hormonu çeşitli sebeplerden dolayı ya da yaşa bağlı olarak hormon dengesinin bozulması sonucu azalaıp artabilmektedir. Sadece erkeklerde değil kadınlarda da fazlalığı sonucu ortaya çıkan aşırı tüylenme gibi sorunlar ilaç ya da bitkisel tedavilerle çözüme kavuşturulabilir.

Günümüz problemlerinden olan saç dökülmesinin testosteron üzerindeki etkisi ve bu konuda alınabilecek önlemler araştırılarak dikkat edilmesi gerekir.

Testosteron hormonu, vücudun kas oluşumundaki en önemli hormon olarak bilinir ve zararları da araştırıldıktan sonra belirli seviyelerde kullanılabilmektedir.

Testosteron ilacı erkekler tarafından kullanılmakta ve hap şeklinde olarak da tercih edilmektedir. Elbette bir takım yan etkilerinin de bulunduğu bir gerçektir.

Testosteron seviyesiyle ilgili olması gereken oranlar ve yapılması gereken ölçümlerin düzenli bir şekilde takip edilmesi, sağlık açısından çok önem arz eder.

Testosteron androjen sınıfına ait olan bir erkeklik hormonudur. Steroid hormanlar da denilen bu hormanlar, kadınlarda da bulunur.

Testosteron tedavisi erkekte oluşan eksikline yada fazlalığına göre uygulanmalıdır. Bu süreçteki tedavi planlamasına doktor karar vererek uygulama yapar.

Fazla miktarda sivilceli beden yapısı ve adet düzensizliği gibi durumlar, Testosteron hormonu yüksekliğinden meydana gelmektedir ve kısa sürede önlenmelidir

Erkeklerde testosteron düşüklüğü yetişkin zamanlarda da ergenlik zamanlarında da ciddi problemlere neden olabilir. Bu anlamda jel kullanımı yapılmaktadır.

Testosteron kadınlarda çok az bulunan fakat erkeklerdeki en etkin cinsiyet hormonudur ve erkeklerin tipik özelliklerinin oluşmasına yardımcı olur.

Testosteron takviyesi nasıl yapılır? ilaçla ve doğal yollarla testosteron hormonu nasıl yükseltilir? Spor yapmak, oruç tutmak testosteronu arttırır mı?

Testosteron seviyesini düşürmek ve ya arttırmak için ilaçların yanı sıra birtakım gıdalar ile de aynı sonuca ulaşabilirsiniz. Hormon salınımı için ne tüketildiğ