Hormon Testleri

Anti tiroglobulin kanda bulunan tiroid otoantikorlarının değerini ölçer. Yüksekliği tedavi edilmezse zaman için guatr ve haşimoto hastalığına sebep olarak zor durumlara sokmaktadır.

Anti TG, tiroid hastalıklarıyla ilgili bilgi veren bir bileşendir ve kandaki tespiti son derece önemlidir. Bu yazıda Anti TG ile ilgili detaylı bilgi bulunmaktadır.

IGF-1 insülin benzeri büyüme faktörü, 70 amino asit tek zincirli polipeptid çoğunlukla üretilir ve karaciğer tarafından salgılanır ve büyüme hormonundan sinyal alan IGF-1’e sinyal gönderir.

Hepatit B, günümüzde ciddi sağlık sorunlarından biridir. Vücudunuzun bu hastalığa karşı göstereceği bağışıklık Anti HBS oranına bağlıdır. Vücudunuzdaki Anti HBS oranı ne kadar yüksek olursa bu tür rahatsızlıklara karşı bağışıklığınız da o kadar güçlü olacaktır.

Menopoz hormon değerleri ve testleri, menopoz süreci öncesinde kadınların yaptırma zorunluluğu hissettikleri en önemli hormon testleri ve detaylarından oluşmaktadır.

Anti TPO değerlerinin yüksekliğinin ve düşüklüğünün farklı etkileri bulunmasından dolayı vücutta bulunması gereken değerler hakkında detaylı bilgiler

Bağışıklık sistemlerinin yapacağı hatalara bağlı olarak yükselebilen Anti TPO değerlerinin düşüklüğü, yüksekliği hakkında bilinmesi gerekenler ve otoimmün hastalık detayları

İnhibin, bayanlarda yumurtalık kanserinin tanısı ile beraber, hamilelik sürecinde doğacak bebeğin Down sendromu araştırmalarında kullanılan bir testtir.

Anti tg düşüklüğü ve anti tg yüksekliği olmaması için normal şartlar altında değer aralığının 0-4 IU/ml olması gerekir. Bu birim uluslararası bir birimdir ve baz alınarak kullanılır.

Anti Tpo tiroid bezleri için bir antikorun meydana olup olmadığını ve meydanda olan antikordan kaynaklı olarak bir sorunun var olup olmadığını meydana çıkartmak adına yapılan testtir

Gebelik öncesinde yapılması gereken alışkanlıklar, takip edilmesi gereken muayeneler ve en önemlisi ise anne çocuk sağlığı için yapılması gereken testler hakkında bir yazı.

Tiroid testlerinin değerlerinin en doğru şekilde çıkması önemlidir. Vücut için birçok faydası olan hormonların yüksekliği ve eksikliği sorun yaratır.

Vücudumuzda çok çeşitli hormonlar bulunmaktadır. Bu hormonların ölçümünde hormon testleri uygulanır ve çeşitli hastalıkların neden kaynaklı olduğunun tespitinde de hormon tahlilinden faydalanılır. Hormon görünüşünün ayrıntılı ve anlaşılır biçimde incelenmesi bazı hastalıkların teşhisinin daha kolay anlaşılması için önemlidir.