Testosteron Kürü

Testosteron hormonu, vücudun kas oluşumundaki en önemli hormon olarak bilinir ve zararları da araştırıldıktan sonra belirli seviyelerde kullanılabilmektedir.

Testosteron Kürü Nedir?

İlk defa steroid kullanmak isteyenler için kas ve hacim kazandırıcı boldenon kürü önerilebilir. En az 1 sene spor tecrübesi olan, hacim, kas ve kilo kazanmak isteyen tüm herkes bu küre başlayabilmektedir. Bu kürün kazandırdığı faydalar, kas hacminde artış, güç ve motivasyon artışı ve bir miktar iştah artırımı yapmaktadır. Her gün 1 tablet proviron, apikobal, omega 3 alınması tavsiye edilmektedir. Paket İçeriğinde ise şunlar bulunmaktadır: 2 Kutu Alpha Pharma Boldebolin 250mg 10 ampul, 2 Kutu Bvs Labs Testosteron Enanthate 250mg 10ml flakon. Bu ürünlerin hepsi birinci sınıf kalite ürünleri olup, check kodludurlar. Bu kürün zararları da tespit edilerek ne şekilde kullanılması gerektiği de iyi saptanmalıdır.

Ne İşe Yarar?

Testosteron hormonu sadece vücudun kas oluşumundaki en önemli hormon olarak bilinmektedir. Vücut geliştirmeciler için testosteron salgısı oldukça önemlidir. Bu sebeple de pek çok body building sporu ile uğraşan insanlar testosteron kürü ile bu hormonu vücudun salgılamasından daha fazla miktarlarda vücuda enjekte etmektedirler. Pek çok steroid kürü yapan bireyler, kür sonrası kas kayıplarının fazla olduğunu sürekli dile getirmektedirler. Bunun psikolojik, eksik beslenme, supplement eksikliği gibi sayılabilecek daha pek çok nedeni bulunmaktadır. Bir diğer ilginç husus ise, testosteron hormonunun vücuttaki değerlerin erkeklerde evlenince düşüyor olması, çocuk olunca daha da düşüyor olmasıdır. Garip olan ise bu değerin boşanınca artıyor olmasıdır. Yine erkeklerde bu hormonun seviyesi, eşi doğum yaptıktan sonra en düşük seviyelere kadar düşmektedir. Ancak yeni doğan bebeği için eve bakıcı geldiğinde ise tekrar yükselmektedir.

Birbirine aşık yeni bir çiftte, testosteron miktarı erkekte düşer iken, kadında artmaktadır. Yani aşık olunduğu zaman erkeğin isteği azalmaktadır. Seneler geçtikçe ise bu değer yükselmekte ve bu seferde kadında azalma görülmektedir. Testosteron, erkeklerin cinsel istek ve ergenlik dönemlerindeki değişme ve de vücut gelişimlerinin sağlanmasını yapan hormona verilen isimdir. Bu yüzden de ister ergenlik döneminde olsun, ister gençlik dönemi, ister yetişkinlik dönemi, isterse de ilerleyen yaşlarda olsun her dönem bu hormonun yüksek ve fazla olması, cinsel istek ve dürtülerinin gelişmesi sebebi ile istemektedirler. Bu bakımdan insanlar pek çok arttırıcı ilaç kullanmakta ve bu ilaçların en mühim özelliğinin de doğal ilaçlar olarak firmalar tarafından üretiliyor olmalarıdır. Testosteron seviyesini en zirve düzeylere çekebilmek açısından erkekler bu doğal ilaçları kullanmaktan hiç geri durmazlar.

Tüm toplumlarda olduğu gibi bizim toplumumuzda da bu hormonun geçerliliği pek çok kişi tarafından bilinmese de, yaşadıkları problemlerin ana sebebi olduğunu yalnızca bir hekime başvurduklarında anlamaktadırlar. Aslında bakıldığında bu hormonda düşüş yaşanması pek çok etmene bağlı da olabilmektedir. Kişinin beslenme biçiminden tutulup da genetik olarak olabilecek pek çok problemden kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden bilinçli bir biçimde bu hormonun seviyesini gerekli düzeye çekebilme bakımından erkeklerin bu doğal ilaç ürünleri kullanması gerekir. Bunların yanında bu doğal ilaçların yanı sıra da bazı şeylere daha hayatları boyunca dikkat etmeleri gerekmektedir. Testosteron ile uyku arasında mühim bir bağlantı bulunmaktadır. Uyku sağlık açısından son derece önemli olduğu için testosteron seviyesini de oldukça etkilemektedir.

Erkeklerde testosteron hormonunda düşüş yaşanması, insülin direnci, metabolik sendrom ve diyabet gelişmesine sebep olmaktadır. Bu erkeklerde bu sebepten dolayı SHBG düzeyi de azalmaktadır.