Testosteron İlaçları ve Hapları

Testosteron ilacı erkekler tarafından kullanılmakta ve hap şeklinde olarak da tercih edilmektedir. Elbette bir takım yan etkilerinin de bulunduğu bir gerçektir.

Testosteron İlacı Nedir?

Testosteron, erkeklerin cinsel istek ve ergenlik dönemlerindeki değişme ve de vücut gelişimlerinin sağlanmasını yapabilen hormonun adıdır. Bu sebeple de ister ergenlik döneminde olsun, ister gençlik dönemi, ister yetişkinlik dönemi, isterse de ilerleyen yaşlarda olsun her dönem bu hormonun fazla olması, cinsel istek ve dürtülerinin gelişmesi için istemektedirler.

Bu nedenle insanlar pek çok arttırıcı ilaç kullanmakta ve bu ilaçların en önemli özelliği ise doğal ilaçlar olarak firmalar tarafından üretiliyor olmasıdır. Testosteron seviyesini en zirve düzeylere çekebilmek adına erkekler bu doğal ilaçları kullanmaktan hiç çekinmezler. Bütün toplumlarda olduğu gibi bizim toplumumuzda da bu hormonun işlevselliği pek çok kişi tarafından bilinmese de, yaşadıkları problemlerin ana kaynağı olduğunu yalnızca bir hekime başvurduklarında anlamaktadırlar.

Aslında bakıldığında bu hormonun düşmesi pek çok etmene bağlı olabilmektedir. Beslenme biçiminden tutunda genetik olarak olabilecek pek çok problemden kaynaklanabilir. Bu sebeple bilinçli bir biçimde bu hormonun seviyesini gereken düzeye çekebilmek adına erkeklerin bu doğal ilaç ürünleri kullanması gerekmektedir. Aynı zamanda bu doğal ilaçların yanı sıra birkaç şeye daha hayatları boyunca dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu ilacın fiyatları ve zararları da araştırıldıktan sonra reçetesiz kullanımı hakkında bilgiler alınabilir. Ayrıca ilacın isimleri ve kullanılan alanları da bilinmelidir. Testosterin bantları ve fiyatı konusunda birçok yerden yardım alabileceğiniz gibi iyi sonuçlara ulaşabilmek ve sakal tedavisinde kullanmak adına tercih edebilirsiniz. İlacı kullananlar “sakal çıkarır ve kullandım” şeklinde açıklamalar yapmakta ve hapı ya da hapları da kullanarak testosteron geliştirme uygulamalarına devam etmektedir.

Ayrıca ilacın yarar ve zararları nelerdir ve ilac bandı kullanımının işe yarayıp yaramadığını da body testosteron ilaç tedavisinde görebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Testosteron arttıran ilaçlar şunlardır:

 • Muscle Tech TEST HD,
 • Testofuel,
 • BPI Spor A-HD Elite,
 • Başbakan erkek testi Booster,
 • Canavar sporcu beslenmesi süper testi,
 • Cellucor COR Performans ZMA,
 • Betancourt Beslenme Bullnox Androrush,
 • Universal Nutrition Animal testi,
 • PharmaFreak Testi FREAK.

gibi pek çok doğal ilaç piyasada testosteron seviyesini yükseltmek adına kullanılmaktadır. Bu ilaçların pek çoğunda en önemli hedef testosteron seviyesini yükseltmek olsa da ikinci hedef de eğer sporcu ise kas gelişimi ve beden gelişimi için, seks yaşantısı için ise performans arttırıcı ya da ereksiyon bozukluğu için ise düzenli ve sağlıklı bir cinsel yaşam için alınmaktadır.

Bunların yanı sıra testosteron arttırıcı bu ilaçların dışında ayrıca erkeklerin yaşam biçimlerini değiştirmeleri de yeterli olabilmektedir. Bilhassa bazı besin ve mineralleri almaları da bu hormonun seviyesini yükseltmek için yardımcı olabilmektedir. Son dönemlerde, özellikle de yurt dışında bulunan Suplement şirketlerinin bu hormonun artışında iddialı olan arttırıcı formülleri bulunmaktadır. Bu ilaçlar ister sağlıklı isterse de genç olan tüm erkeklerin kullanabileceği doğal ilaçlar olarak piyasada yerini almış bulunmaktadır. Özellikle testosteron seviyesinin ne için düştüğü ile alakalı pek çok etmen olabilmektedir. Bu hususta tamamını belirleme gibi bir şans bulunmamaktadır. Ancak ana başlıklar altında bu doğal ilaçların kullanılmasında etkili olan düşüş sebepleri belirlenebilir.

Belirlenen bu sonuçlar sonucunda yapılacak olan bu doğal ilaçların içinde bulunacak mineraller ve maddeler ise şunlardır:

 • bor,
 • çinko ve magnezyum,
 • tribulus terrestris,
 • kreatinmonohidrat.

Borun kullanıldığı doğal ilaçların ana temeli bedeni geliştirici özelliğinin yanı sıra, kemik yapıcı ve bunun beraberinde D vitamini kalsiyum, östrojen ve testosteron seviyesini arttırıcı etkisi için kullanılmaktadır. Magnezyum ve çinkonun kullanıldığı ilaçlarda ise amaç sporcular için gereken kas ve kemik yapıcı özellikler içermesinden dolayıdır.

Tribulus terrestris ise bir bitki olup, bilhassa erkeklerdeki testosteron düşüklüğü sebebinden kaynaklanan cinsel sorunların ortadan kalkmasını sağlamada kullanılmaktadır. Kreatinmonohidratın da, kreatin takviyesi içeren bu tür bir ilaç erkeklerde hücre enerji düzeyini arttırıcı etkisi ile protein sentezi gerçekleştirerek uyarı yaptığından dolayı vücuttaki kas kütlesi ve gücünü arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda daha pek çok etkisi olan diğer minerallerden yapılan doğal ilaçlar ise şunlardır: D- Aspartik asit, D vitamini, Trigonella foenum-graecum (TFG)’dir. Bun ilaçların her biri farklı testosteron meydana gelmesini sağlamaktadır. Böylece kimde hangi testosteron seviyesi düşüklüğü gözlemleniyor ise ona göre bir doğal ilaç uygulaması yapılmaktadır.