Tiroid Hastalıklarında Dereoto Nasıl Faydalar Sağlar, Kullanımı Nasıl Yapılır?

Tiroid bezlerinde var olan sorunlarda tedaviye destek sağlamak adına dereotu kürü kullanımı yapılmalıdır. Bu sayede kısa süre içinde sorunlardan kurtulmak mümkündür.

Tiroid Hastalıklarına Dereotu Kürü İyi Gelir mi?

Tiroid bezleri insan vücudunda dengenin sağlanması için destek sağlamaktadır. Hormon üreten tiroid bezlerinin sağlıklı çalışması dengenin bozulmaması adına gereklidir. Tiroid bezlerinde var olan sorunlar sık rastlanan hastalıklar içinde yer alır. Boyunun ön bölgesinde bulunan bu bezler kelebek şeklinde ve 20 ila 30 gram ağırlığındadır.

Ortalama olarak 250 mikron çapında bir folikülden meydana gelir. Bu bezler endokrin salgılayan bezlerin en büyüğüdür. Salgılama ile alakalı sorunlar meydana geldiğinde guatr, tiroid nodülü ya da daha farklı hastalıklar ile sorun yaratmaya başlarlar. İnsan vücudunun dengede kalmasını sağlayan en önemli hormonun salgılarlar. İnsanların büyümesinde, gelişmesinde, beden ısısının düzenlenmesinde ve daha birçok eylemde etkili bir şekilde destek sağlar. tiroidlerde bulunan sorunlar farklı sebeplerden kaynaklı olarak karşımıza belli başlı belirtiler ile çıkar. Meydana gelen hastalıkların çoğunluğu hipotiroidizm veya hipertiroidizm şikâyetlerinden meydana gelir.

Bezin yeterli düzeyde çalışmaması insan vücudunda belli başlı sorunların yaşanmasına sebep olur. Tiroitten kaynaklı olarak sıkıntı yaşayan kişilerde aşağıda bulunan şikâyetler meydana gelmektedir. Bu şikâyetler;

 • Hatırlama güçlüğü
 • Kalp ritminde yavaşlama
 • Kabızlık
 • İştahsızlık
 • Cilt yüzeyinde kuruluk
 • Soğuğa karşı dayanamama sorunu
 • Aşırı düzeyde yorgunluk
 • Şişmanlık yer almaktadır

Bezin aşırı düzeyde hormon salgılaması sonucunda her insanın bildiği guatr sorunu gelişmeye başlar. Bundan kaynaklı olarak da kişilerde belli başlı belirtiler meydana gelir.Bu belirtiler arasında;

 • Uykusuzluk
 • Aşırı düzeyde terleme
 • Aşırı düzeyde kilo kaybı
 • Kas güçsüzlükleri
 • Aşırı sinirlilik
 • Titreme yer alır.

İnsan vücudunda meydana gelecek olan iyot eksiklikleri de yeterli miktarda hormonun salgılanmasının önüne geçer. Tiroidlerin hormon salgılamasında sorun mevcut ise tedavisi aksatılmadan yapılmalıdır. İster tiroid nodülü osun ister guatr ya da başka sorun olsun mutlaka tedavisi yapılarak bitkisel anlamda desteklenmelidir. Bu konuda en önemli desteği tiroid için dereotu kürü verir. Dereotunun guatra faydaları, nodüle ve diğer sorunlara faydaları tartışılmaz.

 Dereotu kürü tiroid için aksatılmadan kullanılmalı ve verilen tarif dışına çıkmadan kullanılmalıdır. Bunun için de dereotu kürü ile alakalı hazırlama şeklinin bilinmesi gerekir.

Kullanımı, Faydaları ve Tarifi

Tiroidleri ile alakalı sıkıntılar yaşayan kişilerin ilk olarak tedavisi için uzman doktordan yardım alması gerekir. Uzman doktorun kontrolünde tedavisi başlanmalı, yiyecek ve içecekler konusunda dikkatli olunmalıdır. Ayriyeten bu sorunu yaşayan hastaların sorunu azaltmak için bitkisel destek sağlamaları da gerekmektedir. Hem hipotiroidi hem de hipertiroidi için dereotu kürü önerilir. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bu kürün kullanımı ve faydaları tartışılmayacak kadar çoktur.

Guatr, tiroitlerdeki nodülü ve farklı sorunları ortadan kaldırmak adına dereotunun etken maddeleri fayda sağlar. Yani bezde hızlı çalışma varsa yavaşlamasına olanak sağlar, az çalışma varsa hızlanması için destek verir. Yani dereotunun içindeki etken maddeler ile hazırlanan kürü guatr, tiroitlerdeki nodülü ve farklı sorunları ortadan kaldırmak adına birebirdir. Tedavisi ve faydaları için kürü günde üç kez kullanmak gerekir. Sabah, öğle ve akşam aç karnına tüketilmesi uygundur.1 çorba kaşığı taze dereotunu birkaç dakika çiğnedikten sonra birkaç yudum su ile yutmak gerekir. Bu işleme ara verilmeden 3 ila 4 ay boyunca devam edilmelidir. Tedavisi konusunda destek sağlayacak guatr tiroitlerdeki nodülü ve farklı sorunları ortadan kaldıracaktır.

Guatr tiroitlerdeki nodülü ve farklı sorunlar ile alakalı faydaları konusunda yorumları okuyarak da bilgi sahibi olabilirsiniz.