Göğüs Büyütmek İçin Hormon Tedavisi Yöntemleri ve Çözüm Yolları

Günümüzde birçok bayan göğüslerinin küçük olmasından yakınmaktadır. Fakat estetik ameliyatlar ilerleyen dönemlerde hamilelik durumlarında sorun olabilir. Bu sebeple hormon tedavisi tercih edilir.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Estetik cerrahinin son derece geliştiği bugünlerde artık bireyler kendi vücutlarında yapacakları değişiklikler için ameliyat olmak, bıçak altına yatmak istemiyorlar. Silikon veya başka yöntemler ile göğüs büyütme durumu ilerleyen zamanlara bireyler için farklı sorunlar doğurabiliyor. Örneğin herhangi bir hamilelik ve emzirme durumunda daha önceden silikon taktırmış olan bir bayan sorun yaşayabiliyor. Aynı zamanda kötü yapılan estetik ameliyatlar sonucu daha da kötüye giden bedenler bireyleri son derece tedirgin edebiliyor. Bu sebeple günümüzde artık hormon kontrolü ile vücutta çeşitli değişiklikler yapılması tıp tarafından mümkün kılınıyor. 


Hormon Tedavisi ile Göğüs Büyütme

Kişinin göğüs büyüklüğü pek çok farklı duruma göre değişkenlik göstermektedir. Göğüsler belli bir yaşa kadar büyümeye devam eder ve bu büyüme bir noktadan sonra tamamen duraklar. Fakat çeşitli durumlar göğüslerin şekillenmesinde rol oynamaya devam edebilir. Örneğin zayıf bir bayan kilo aldığı zaman göğüslerinin büyüdüğü görülür. Bu büyüme kilo alım oranı ile doğru orantılı olarak devam edecektir. Fakat aynı bayan aldığı kiloları geri verdiği zaman göğüslerinde sarkma ve çatlama durumları meydana gelecektir. Bunların haricinde doğal sebepler ile büyüme durmuş ise ve bayan halen göğüslerinin küçük olduğunu düşünüyor ise göğüs büyütme operasyonlarına başvurabilir. 

Hormon İle Göğüs Büyütme

Hormon kullanarak göğüs büyütmek mümkündür. Vücudumuz bir takım hormonları belli bir yaşa kadar yüksek oranda salgılar. Vücudumuz tarafından üretilen ve vücudumuzda pek çok bölgenin boyut ve özelliklerini kontrol eden hormonlar bulunmaktadır. Bu hormonların salgı düzeyleri yaş ilerlemesi ile azalmaktadır. Bu hormonlar östrojen, testesteron ve prolaktin hormonlarıdır. Bu hormonlar, vücudumuzdaki bazı uzuvların büyümelerinde etki göstermektedirler. 

Yaş ilerleyip bu hormonların salınımları azaldığı zaman vücuda takviye hormon vererek bir takım bölgelerin gelişmeye devam etmeleri sağlanabilir. Östrojen hormonu, bayanlarda göğüs büyümesinde en etkili olan hormonlardan biridir. Fakat bu hormon vücuda alınırken son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Eczanelerde satılan çeşitli ilaçların içerisinde çok daha farklı katkı maddeleri bulunuyor ve bu katkı maddeleri beklenin aksine ters etkiler yaratıyor. 


Göğüs Büyütme Yöntemleri

Hormon Tedavisi

Hormon ile göğüs büyümek isteyen bireylerin yapması gereken ilk şey bir doktor kontrolüne girmek ve bir hormon testi yaptırmaktır. Vücuda hormon yüklemeden önce var olan hormonların düzeyleri kontrol edilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise alınacak olan hormon en çok göğüsleri etkiliyor olsa da vücudun başka kısımlarını da etkileyebilir. Örneğin daha yüksek oranda tüy uzaması görülebilir.

Bu tarz tedavilere başlanmadan önce bu durumların göze alınmış olması gerekmektedir. Hormon tedavisi, herhangi bir hastanede bir doktor tarafından yapılmamaktadır. Doktor, gerekli ilaç ve tedavi yöntemlerini önerebilir. İlaçları düzenli bir şekilde evinizde kullanarak hormon alabilir ve vücudunuzun gelişimini tekrardan hızlandırabilirsiniz. Fakat her şeyin fazlasının zarar olduğu unutulmamalıdır. Vücuda kaldırabileceğinden fazla hormon yüklenmemelidir. Bu sebeple bu işlemin bir estetik doktoru kontrolünde yapılması gerekmektedir.

Doktor, aynı zamanda sizin için en uygun olacak olan ilacı size verecektir. Kendi kararınız ve iradeniz ile kullanacağınız ilaçların içerikli yeterince sağlıklı olmayabilir ve vücudunuzda ters etki yaratabilir. Aynı zamanda piyasada satılan göğüs büyütücü kremlerin de son derece sağlıksız olduğunu unutmamalı ve kanserojen ürünlerden kaçınmalısınız. Yapılacak olan hormon testi sonucunda vücudunuza alabileceğiniz maksimum düzeydeki hormon miktarı doktorunuz tarafından belirlenecek ve size verilecek ilacın dozu da buna göre ayarlanacaktır.

Bu aşamada doktorunuzun verdiğinden daha fazla ürün kullanmamaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda bazı doğum kontrol haplarının da içerisinde yüksek oranda hormon olduğunu unutmamalı ve tedavi esnasında doktorunuza kullandığınız tüm ilaçları bildirmelisiniz. Aksi takdirde yüksek dozda vücuda alınan hormon, kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.